Maszyny laboratoryjne

 
Wieloletnia współpraca z Instytutami Naukowymi, laboratoriami i Działami Rozwoju w firmach przemysłowych pozwoliło nam zdobyć bogate doświadczenie w zakresie projektowania i budowy maszyn laboratoryjnych. Zatrudniamy inżynierów i naukowców znających życie w laboratorium oraz tajniki badania gotowych wyrobów i surowców. Doświadczenie i ambicja sprawiają że podejmujemy się tworzenia nawet najbardziej wyszukanych i precyzyjnych maszyn. Najwyższej jakości zaplecze komputerowe i maszynowe umacnia nas w działaniu.
 
 
Pod spodem prezentujemy niektóre ze stworzonych przez nas maszyn i instalacji laboratoryjnych.

Walcarka mieszająca

Laboratoryjna walcarka mieszająca

Walcarka z walcami grzanymi dedykowana do tworzenia mieszanim z tworzyw sztucznych. Walce grzane w systemie elektrycznym lub zewnętrznym medium (np. wodą lub olejem). Walcarka wyposażona w dwa systemu automatycznego mieszania oraz ułatwiania operatorowi tworzenia mieszaniny. Frykcja i prędkość obrotowa walców pracująca w szerokim zakresie. Pełen system bezpieczeństwa zapewniający bezpieczną i spokojna pracę. Twarda i gładka powłoka z metali szlachetnych umozliwia tworzenie mieszanin z szerokiego wachlarza kompozytów.

 

Walcarka laboratoryjna mieszająca  Walcarka laboratoryjna mieszająca  Walcarka laboratoryjna mieszająca

Walcarki

Walcarki laboratoryjne różnego typu i przeznaczenia. Oferujemy walcarki pracujące na zimno jak i z walcami grzanymi. 

Precyzyjne z możliwością ustawienia walców do 0,01mm. Walce hartowane powierzchniowo. Walce o szerokim zakresie szerokości, średnicy i dowolnej frykcji. Specjalne światłowodowe systemy zabezpieczeń. Precyzyjne systemy pomiaru temperatury i prędkości obrotowej walców. Możliwość wprowadzenia dowolnych funkcji dodatkowych.

Prasy laboratoryjne

Prasa laboratoryjnaJednym z typów maszyn które choć w wersjach nietypowych to jednak są u nas dostępne w stałej ofercie są pracy laboratoryjne. Projektujemy z uwzględnieniem oczekiwać odbiorcy prasy o napędzie hydraulicznym, ręcznym lub mimośrodowym. Produkujemy prasy specjalne takie jak np. z grzanymi i termostatowanymi narzędziami oraz prasy dedykowane pod konkretne wyroby jak np. prasy z oprzyrządowaniem do zamykania baterii.

Produkujemy prasy o wysokiej precyzji utrzymania stałego ciśnienia i równostajności przesuwu płyt. Prasy o trybie pracy w pełni automatycznym jak i manualnum.
Nasze prasy podobnie jak i inne oferowane przez nas maszyny, wykonane są z zachowaniem najwyższych standardów i sztuki inżynierskiej. Spełniają wytyczne dyrektywy maszynowej i posiadają certyfikat CE

Prasa laboratoryjna    Prasa laboratoryjna

Urządzenie do badania wytrzymałości metodą spadającego grotu

Urządzenie przeznaczone jest do oznaczania odporności folii wykonanych z tworzyw sztucznych na uderzenie metodą swobodnie spadającego grotu. Wykonane zgodnie z wytycznymi w wskazówkami normy: PN-EN ISO 7765-1. Dedykowane jest do badania według metody A oraz metody B.

Urządzenie wyróżnia się spośród innych tego typu maszyn oferowanych na polskim rynku sposobem mocowania próbki foliowej. Wyelimonowaliśmy różnego rodzaju mechaniczne systemy przytrzymania próbki, zastępując je systemem podciśnieniowym. Takie mocowanie próbki foliowej ułatwia obsługę i zwiększający funkcjonalność. Nie wymaga żmudnego docinania próbek na wymiar, przyspiesza proces przeprowadzenia badań.

W urządzeniu zastosowaliśmy wygodny i bezpieczny w obsłudze zdalny system zwalniania grotu.

Dołożyliśmy wszelkich starań by konstrukcja maszyny była trwała i solidna, a urządzenie w użytkowaniu funkcjonalne i ergonomiczne.

Badanie podłóg metodą krzesła na rolkach

Badanie podłóg podłogi metodą krzesła z rolkamiBadanie podłóg metodą obrotowego krzesła z rolkami

Urządzenie wykonane zgodnie z PN-EN. Służy do badania właściwości użytkowych podłóg tak zwany symulator krzesła biurowego. Toczące się rolki obracają się w okół własnej osi małej oraz wokół osi centralnej obciążonego "krzesła".  System sterujący pozwalający na narzucanie ilości cykli. Możliwość wprowadzania zmiennego obciążenia. Odkurzacz pracujący w trybie ręcznym i automatycznym.

 

Badanie podłóg podłogi metodą obrotowego krzesła z rolkami Badanie podłóg podłogi metodą obrotowego krzesła z rolkami

Copyright © 2012 Remi-plast
Realizacja: Agencja Interaktywna Poznań B2 Internet